A logót minden esetben átlátszó hátterű PNG, valamint vektoros SVG formátumban adom át. A logó legtöbb esetben reszponzív, így egy horizontális, vertikális és egy ikonos mutációt is előállítok. Logótól függően készül színátmenetes, direkt színes, szürke árnyalatos, feket és fehér verzió is. Ezek alapján az "egy logó" sok esetben 40-50 fájl is lehet. Nem kell ettől megijedni, a cél a széleskörű felhasználhatóság, és az árat nem befolyásolja.
Az online és az offline grafka között fontos eltérések vannak. Szemünk egy bonyolult vizuális szenzor, aminek színlátását egyetlen nyomdai eszköz sem képes visszaadni. A különböző rendszerek előre meghatározott tartományban működnek, ezek a színterek. A nyomdai grafikához, a CMYK kivonó színtért alkalmazzák. A nyomtatni kívánt szín szorosan egymás mellett lévő festékpöttyökből áll össze, amik a világoskék (cyan), magenta (magenta), sárga (yellow) és a kulcsszín (key) [fekete]. A CMYK az RGB egy részalmaza csupán, így szegényesebb, mint digitális társa. A viruális tér színtere az RGB. Itt a három alapszín a piros (red), zöld (green) és a kék (blue). Ez az összegző, a három apró "lámpa" fénye adja meg a megjeleníteni kívánt színt.
Pixelgrafikus (rasztergrafikus vagy bitképes) kép minden egyes pontjához egy érték van rendelve. Ez az érték határozza meg az adott pixel színét és árnyalatát. Részletgazdag grafikák, fényképek megjelenítésére alkalmas, nyomtathatósága felbontás függő. Méretezés során minősége jelentős mértékben romlik, "pixeles" lesz. Jellemző formátumok a bmp, jpg, png, gif, tif. Vektorgrafika esetén a kész képet alkotó alakzatokat pontok, görbék és függvények írják le. Minőségrmlás nélkül nagyítható. Jellemzően grafikák és nyomdai anyagoknál hazsnáljuk. Jellemző formátumok az svg, ai, cdr, eps.
Az alapvető logót, és annak stílusát érintő kérdéseken kívül helyet kapnak olyan kérdések is, amik a branded piaci helyzetére utalnak. Környezet, konkurenciák, célközönség, stb. Sok esetben ezekre a kérdésekre adott válaszok nem csak a grafikai tervezést segítik, hanem saját vállalkozásod pozicionálását is.
Az arculati leírás nem összekeverendő az arculati kézikönyvvel. A leírás tartalmazza a logó mutációit, valamint a felhasznált színek leírását, ajánlásokat azok hazsnálatára arculati környezetben. Ezen kívül a betűtípusok használatához is mankót nyújt.
Igen és nem. Valójában arany, ezüst, bronz és egyéb fémes színek nem léteznek a nyomdaiparban és a valóságban sem. A nyomdászok kizárólag CMYK színekkel operálnak, még a kijelzőinken RGB színek jelennek meg. Trükkös megoldások azonban mind offline mind online felületeken léteznek. A fémes hatás a fények és a tükröződés játéka csupán. CMYK színtérben az arany csupán egy mustárhoz hasonló szín (C:0 M:20 Y:60 K:20). Ez és az ehhez hasonló árnyalatok sok esetben sötét felületeken szépen mutatnak, elegánsak és letisztultak, azonban a fémes esszencia hiányzik belőle. Ez is elérhető digitálisan különféle effektekkel, több színből álló tónusátmenettel és domborulatokkal. Ez azonban sok esetben csak egy "olcsó" utánzata lesz a valóságnak. Nyomtatásban lehetőség van speciális fényvisszaverő szemcséket tartamazó festék hatására vagy az úgynevezett prégelésre, ahol egy vékony fém fóliát visznek fel a felületre hő segítségével. Ilyen formában valódi arany tartalmú réteg is felvihető a hordozó felületre. Látványtervek esteében ezek a fémes hatások mockupok segítségével digitálisan is létrehozhatóak. Ezeken a látványterveken viszont a hordozó felület textúrája és az arra eső fények és vetülő árnyékok is ismertek, így azok segítik a fémes hatás létrejöttét.
Az alapvető logót, és annak stílusát érintő kérdéseken kívül helyet kapnak olyan kérdések is, amik a branded piaci helyzetére utalnak. Környezet, konkurenciák, célközönség, stb. Sok esetben ezekre a kérdésekre adott válaszok nem csak a grafikai tervezést segítik, hanem saját vállalkozásod pozicionálását is.
Sok esetben social média posztok, plakátok vagy weboldalak esetében nem áll rendelkezésre megfelelő fotó, és megfelelő minőségű képek vagy illusztrációk elkészítése extra költsége lehet. Ilyen esetekben megfelelő megoldás a stock képek és illusztrációk használata. Ezek jogtiszta, előfizetés ellenében felhasználható képek, melyek a design elkészítésén kívül extra költséget nem jelentenek számodra, mégis jó minőségű, a tartalomhoz illszkedő képi elemekkel lehet ellátni a tartalmakat.
Röviden rugalmasságot. Kicsit bővebben olyan design megoldásokat, amik ugyanolyan jól mutatnak egy hosszúkás hatalmas felületen, mint egy apró körben. Webdesign esetében olyan felületet takar, ami éppen olyan jól működik egy hatalmas monitirin, mint a telefonod kijelzőjén. Logó esetében pedig a legjobb példa a Walt Disney logója. Nagy felületen egy Walt Disney felirat és az ikonikus kastély. Kisebb felületen (honlap fejléc) az épület elhagyható. Ha még kevesebb a hely, már csak a Disney felirat marad. Egy plüssre varható cimkén viszont sok esetben már csak a jellegzetes "D" betű marad, mégis mindenki pontosan tudja, hogy melyik cégről van szó.